Vineri, in ședința ordinară a CJ Hunedoara, au fost aleși cei doi vicepreședinți ai instituției.
Primul vicepreședinte ales este Alin Adam Țambă, propunerea grupului politic al PSD. În procedura de alegeri a intrat și propunerea PNL, Cristina Chivu. La vot, rezultatul a fost următorul: Alin Adam Țambă- 21 de voturi, Cristina Chivu - 10 voturi.
Al doilea vicepreședinte ales este Ion Bădin, propunerea grupului politic al PSD. Din partea grupului politic USR a fost propus Dacian Claudiu Micula. În urma votului, rezultatul a fost următorul: Ion Bădin - 22 de voturi, Dacian Claudiu Micula - 7 voturi.
![](https://static.wixstatic.com/media/7b9286_df795173d2514de1b55ef924d0574442~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_130,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/7b9286_df795173d2514de1b55ef924d0574442~mv2.jpg)